بسم الله الرحمن الرحيم

 اذامات العالم ثلم في الإسلام ثلمة لايسدها شئ.

بدون شك أية الله استاد شيخ محمدي بامياني از علما و انديشمندان معاصر و از مفاخر افغانستان بوده كه عمري با بركتش را در تحصیل، تدریس و تأليف و خدمت به حوزات علمیه در نجف اشرف، حوزه علمیه زينبيه و حوزات ديگر سپری نمود. وجود شاگردان صاحب فضل و دانش، کتابهای علمی چون شرح کفایة الأصول و شرح رسائل در سطوح عالی حوزه و يا در عرصه پاسداری از مرزهای ایمان و اعتقاد کتاب های مفید چون خلافة الامام علی … والشيعة الأمامية… جزء آثار ماندگار این عالم برجسته و انديشمند وارسته است.

او جزو معدود علمای است که با استقامت زینب گونه در کنار شخصیت کم نظیر آية الله  شهید سید حسن شیرازی (اسكنه الله بحبوحات جناته) تصميم گرفتند پایتخت شجره خبیثه بنی امیه، شام را به مرکز زینبی و حوزه علمیه زينبيه تبدیل کنند و با استقامت مثال زدنی که برگرفته از عنایات اسوه صبر واستقامت زینب کبری (سلام الله علیها ) بود به این هدف نائل گشتند و اکنون حوزه علمیه زينبيه دوشادوش حوزات علمیه نجف و قم و کربلا برای جهانیان پرتو افکنی می کند.

آیةالله محمدي بامياني سرمایه علمي و معنوي جامعه بود، زهد و تقوا و ساده زيستي بي رياي أين معلم اخلاق و عالم رباني  را بايد طلاب و محصلين علوم ديني الگوی زندگی خویش قراردهند که در عین گرفتاری مادی برای لحظه ای از تدیس، تألیف و تلاش و فعالیت دست نکشید و با زبان عمل، نه فقط گفتار خالی برای مردم و جامعه اش افتخار آفرید.

واکنون روح بلند این عالم فرزانه اصولی متبحر و مدرس چیره دست به ملکوت اعلی پیوسته و دوستان وآشنایان را درسوگ نشانده است.این مصیبت مؤلمه و اين ضايعه جبران‌ناپذیر را به حوزات علمیه نجف اشرف و زينبيه و قم و علماي افغانستان  و صاحب اين حوزات حضرت أقا بقية الله الاعظم(روحي و ارواح  العالمين لتراب مقدمه الفداء ) مراجع عظام تقلید، بیت معزز أن مرحوم، اخوان محترم محمدي بویژه سرور ارجمند قاری قرآن کریم حاج حسن محمدی و سائر بازماندگان تسلیت و تعزیت عرض می نماییم.

مؤسسه امام هادی علیه السلام

%d8%a3%d9%8a%d8%a9-%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d9%8a%d8%ae-%d9%85%d8%ad%d9%85%d8%af%d9%8a-%d8%a8%d8%a7%d9%85%d9%8a%d8%a7%d9%86%d9%8a-%d8%a7%d8%b2-%d8%b9%d9%84%d9%85

انتهای پیام

کانال ما در تلگرام:

Telegram.me/imamhade

ا