باسمه تعالی

با عرض سلام  و ا حترام لطف فرماید در اولین سوال, مختصراً جناب خویش را معرفی فرمائید.

با  تقدیم احترام ها فراوان عرض میکنم اینجانب حاج ضامن حسین رضوانی ملا امام مسجد امام سجاد (علیه السلام) در قریه اسکان مرامور  ولایت دایکندی هستم.

فعالیت های که تا کنون در این مسجد صورت گرفته است چه بوده است؟

فعالیت های که صورت گرفته است از نگاه ساختمانی, یک حلقه چاه آب و وضوخانه مجهز مدرسه علمیه امام سجاد (علیه السلام) و کتاب خانه فاطمة الزهراء (سلام الله علیها) در کنار آن مسجد اعمار گردیده است  از نگاه فرهنگی,  بعد از نماز,  درس احکام برای نماز گزاران, مراسم اعیاد و موالید ائمه معصومین (علیهم السلام) و روزهای بعثت و… و همچنان مراسم تجلیل از رحلت ویا شهادت بزرگان دین انجام  میشود و نیز مراسم ترحیم و فاتحه خوانی؛ مداحی در مسجد برگزار میگردد.

مصارف سنگینی که قبلاً در فاتحه خوانی ها مصرف میشد از دوش مردم برداشته شده از نگاه تربیتی کتاب از کتابخانه در اختیار علاقمندان گذاشته میشود که مقطع آگاهی مردم اخصاً جوانان و محصیلین بالا رود و در مدرسه نوتاسیس امام سجاد (علیه السلام) درس قرآن, تفسیر, ادبیات و احکام دینی شروع شده است.

از مقام دفتر مرجعیت حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی (دام ظله العالی) و سائر کمک کنندگان نهایت تقدیر و تشکر میگردد.

افرادی که در فعالیت مسجد نقش مؤثر داشته اند کی ها بودند؟

آقایان که همکاری کرده‌اند, محترم حجت الاسلام و المسلمین آقای کوشا, حجت الاسلام حاج احمدی قوناق و حاج مصباح میرامور و آیت ا… مجاهد و حجت الاسلام سید بزرگوار هاشمی و برادر نهایت عزیز آقای مرادی بسیار همکاری نموده اند.

این مسجد چه زمان و چگونه اعمار شد؟ برنامه های بعدی که می خواهید در این مسجد صورت بگیرد چه مواریدی است؟

در سال 1386 در اثر پشنیهادی که به دفتر صورت گرفت, مقامات مرجعیت و دفتر همکاری کردند که توسط امداد موسسه امام هادی (علیه السلام) و وجوهات جمع آوری شده از مردم منطقه توسط مردم آن ناحیه مسجد اعمار گردید.

بر نامه های بعدی که باید انجام بگیرد, تداوم جمعه و جماعات و تدریس علوم دینی و احیأ امر به معروف و نهی از منکر است.

از جناب حاج رضوانی تشکر می شود که وقت خویش را در اختیار پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه امام هادی (ع) – کابل گذاشته اند.

 

کانال ما در تلگرام: telegram.me/imamahade

حجت الاسلام حاج رضوانی ملا امام مسجد شریف امام سجاد (علیه السلام)

مصاحبه با حجت الاسلام حاج رضوانی ملا امام مسجد شریف امام سجاد (علیه السلام)